Американець очолить спецслужби НАТО

НАТОНАТО

Завдяки цій посаді американці матимуть відчутний вплив на позицію Альянсу щодо фундаментальних питань. Однак вони втратять одну з двох посад заступника генерального секретаря НАТО.

Читайте також: «Командувач НАТО в Європі не виключає підтримку Росією «Талібану» 

За даними New York Times, Альянс скоро оголосить про призначення Девіда Кеттлера головою розвідувальних служб НАТО. В даний час Кеттлер займає високу посаду в національній розвідці DNI.

Розвідувальна служба НАТО не сама збирає інформацію, а аналізує дані, що надаються розвідувальними службами країн-членів. Посаду глави розвідки НАТО було запроваджено  три роки тому, і дотепер її обіймали німці.

Американці втратять одну з двох посад заступника Генерального секретаря НАТО. Одним із семи заступників стане колишній глава румунської дипломатії Мірча Джоане.

Йенс Солтенберг

Йенс Солтенберг

Читайте також: «Дві третини українців хочуть вступу до НАТО» 

Глава НАТО Йенс Столтенберг зазначив: «Радий оголосити про призначення Мірчі Джоане наступним заступником генерального секретаря, він є відданим прибічником трансатлантичних зв’язків, який принесе досвід політика і дипломата до цієї посади, він стане першим румуном, який займе цю високу посаду».

Заступник генерального секретаря НАТО є другим найважливішим офіційним постом у Північноатлантичному альянсі. На даний час його обіймає американка Роза Готтемоллер, яка раніше була заступником державного секретаря з контролю над озброєннями та міжнародної безпеки.

Мірча Джоане

Мірча Джоане

Читайте також: «НАТО відпрацьовує швидке перекидання особового складу на схід» 

Мірча Джоане є засновником і президентом Інституту Аспена в Румунії. Раніше він був головою Сенату Румунії, міністром закордонних справ і послом Румунії в США. Джоане вступить на посаду в середині жовтня 2019 року.

Be the first to comment on "Американець очолить спецслужби НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

*



*