Азербайджан відновив артобстріл позицій карабахської армії

конфліктУ Нагорному Карабасі періодично відновлюється збройне протистояння
загиблі азербайджанці

Вірмено-азербайджанська війна відтримується Москвою, яка постачає Вірменії зброю

Азербайджанська сторона з ранку, третього квітня, відновила артилерійський обстріл позицій Армії оборони Нагірного Карабаху. Про це повідомляє Міністерство оборони Нагірного Карабаху, передає Радіо Азатутюн.

Читайте також: «Відносини Туреччини з країнами Південного Кавказу. Перспективи вирішення існуючих конфліктів»

«Третього квітня, починаючи з 06:00 години противник відновив артилерійський обстріл карабахських позицій на південному напрямку лінії зіткнення. Обстріл ведеться з ракетно-артилерійських засобів із застосуванням бронетехніки», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у суботу, 2 квітня Вірменія і Азербайджан заявили про загострення ситуації в зоні карабаського конфлікту. Так, Міноборони Азербайджану заявило, зокрема, про обстріл з боку ЗС Вірменії, при цьому вірменське військове відомство повідомило про «наступальні дії» з азербайджанської сторони. Повідомляється про втрати з обох сторін.

Читайте також: «У Дагестані підірвали колону російських силовиків»

Конфлікт між Азербайджаном і Вірменією почався через Нагірний Карабах в 1988 році, коли населена переважно вірменами Нагірнокарабаська автономна область заявила про вихід з Азербайджанської РСР. Після військових дій 1992-1994 років Азербайджан втратив контроль над Карабахом і сімома прилеглими районами. Нагірний Карабах проголосив незалежність. З 1992 року ведуться переговори щодо мирного врегулювання конфлікту в рамках Мінської групи ОБСЄ. Азербайджан наполягає на збереженні своєї територіальної цілісності, Вірменія захищає інтереси невизнаної республіки, оскільки НКР не є стороною переговорів.

Врегулюванням конфлікту займається Мінська група ОБСЄ, за співголовуванням Росії, США і Франції. До групи також входять Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина.

Читайте також: «Суд Чечні відхилив апеляцію на продовження запобіжного заходу Карпюку та Клиху»

війна

Нагорно-карабаський конфлікт дуже далекий від свого вирішення

 

 

Be the first to comment on "Азербайджан відновив артобстріл позицій карабахської армії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**