АЕС «Фукусіма-1»: розпочато усунення ядерного палива

АЕС «Фукусіма-1»АЕС «Фукусіма-1»

За даними The Guardian, компанія «Tepco», яка володіла АЕС «Фукусіма-1», повідомила, що був усунутий перший з більш ніж 650 паливних стрижнів з реактора № 3.

Читайте також: «Японія має намір провести з РФ переговори щодо повернення Курил»

Згідно з інформацією The Guardian, з посиланням на Associated Press, компанія «Tepco», якій належить електростанція, повідомила, що було усунуто перший з більш ніж 650 паливних стрижнів з реактора № 3. Через те, що площа є сильно забрудненою, роботи здійснюються за допомогою дистанційно керованих кранів.

Деякі радіоактивні стрижні можуть бути пошкоджені. Їх необхідно витягти з камери реактора, яка розбита і затоплена водою. Пізніше стрижні будуть розміщені в спеціально сконструйованій сталевій камері, яка буде похована.

Реактор № 3 є одним з трьох реакторів у АЕС «Фукусіма-1», який в результаті землетрусу і цунамі розбився і розплавився в 2011 році. Хоча в 2014 році «Tepco» вдалося видалити паливні стрижні з реактора № 4, робота в реакторі № 3 буде значно складнішою через серйозні пошкодження. Це пояснюється станом реактора і необхідністю усунення з його руїн стрижнів з радіоактивним паливом. Робота в секторі № 3 затримується на чотири роки.

Японські острови

Японські острови

Читайте також: «В Японії почалася дезактивація міста, забрудненого аварією на АЕС «Фукусіма – 1»

Проблему також становить опромінення території. Роботи необхідно проводити за допомогою безпілотних машин з диспетчерської, розташованої на відстані приблизно 500 метрів, щоб вони нікому не загрожували.

Пошкоджені стрижні становлять небезпеку, оскільки радіоактивні гази, що містяться в них, можуть потрапляти до атмосфери і збільшувати рівень опромінення в районі розташування АЕС.

Представник «Tepco» підкреслює, що пріоритетом буде безпека. Завершення роботи заплановано на березень 2021 року.

Токіо

Токіо

Читайте також: «Німеччина вимагає закриття атомних електростанцій у сусідів»

Аварія на АЕС «Фукусіма-1» стала найсерйознішою катастрофою цього типу атомних електростанцій після аварії на ЧАЕС 1986 року.

Be the first to comment on "АЕС «Фукусіма-1»: розпочато усунення ядерного палива"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**