Австрія закриє сім мечетей і вишле імамів

Себастьян КурцСебастьян Курц

Австрія вишле кілька імамів, що фінансуються з-за кордону, і закриє сім мечетей в рамках боротьби проти політичного ісламу, повідомляє AFP.

Читайте також: «МЗС Австрії: Не треба перевозити мігрантів на материк»

Нинішній канцлер Австрії Себастьян Курц в 2015 році, коли він очолював австрійську дипломатію, захищав законодавство, що обмежує можливість фінансування іноземними організаціями мечетей в країні. Потім він розповів, що проти цього закону рішуче виступає, зокрема, Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, оскільки боїться втратити вплив на австрійських мусульман.

У квітні Курц погрожував закрити одну з мечетей у Відні, де була представлена Галліполійська битва між турками та військами Антанти. У рамках інсценізації діти були одягнені як турецькі солдати. Фотографії з цієї церемонії викликали обурення в Австрії (опубліковані тижневиком «Фальтер»). На фото показані хлопці в уніформі, що йдуть, салютуючи і несучи турецькі прапори, а також «трупи» солдатів, покриті турецькими прапорами.

Прапор Австрії

Прапор Австрії

Читайте також: «Глава ОБСЄ Курц назвав пріоритетом конфлікт навколо України»

Курц пояснив, що цей останній інцидент розслідувався посадовими особами, відповідальними за релігійні справи. Після завершення розслідування він прийняв рішення закрити мечеті та вигнати деяких імамів.

Мечеть, в якій була організована інсценізація, керується Турецько-ісламською культурною асоціацією (ATIB), розташованою в Кьольні, яка пов’язана з турецькою релігійною організацією «Діянет». Сама ATIB засудила театралізовану постановку в мечеті.

Читайте також: «ОБСЄ: Обмін ув’язненими на Донбасі може відбутися перед Різдвом»

«У нашій країні немає місця для паралельного суспільства, політичного ісламу та радикалізації», — сказав Курц.

Мігранти

Мігранти

Be the first to comment on "Австрія закриє сім мечетей і вишле імамів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**