Австрійська поліція розшукує російського шпигуна Ігоря Зайцева

Австрійська поліціяАвстрійська поліція

В Австрії тривають пошукові заходи щодо російського шпигуна Ігоря Зайцева. Росіянин підозрюється у здійсненні шпигунських дій в Австрії на користь російської військової розвідки.

Читайте також: «Австрія заблокувала резолюцію щодо євроінтеграції Туреччини»

«На підставі розслідування Національного бюро із захисту Конституції при Управлінні національної поліції Зальцбурга прокурор Зальцбурга наказав затримати 65-річного офіцера, який очолює російську службу військової розвідки ГРУ, видати проти нього європейські та міжнародні ордери на затримання», — йдеться у прес-релізі поліції Зальцбурга.

Про розшук російського шпигуна Ігоря Зайцева повідомили австрійські ЗМІ.

Прапор Австрії

Прапор Австрії

У заяві додається, що офіцера ГРУ підозрюють у схилянні 70-річного полковника у відставці австрійської армії до шпигунства на шкоду Австрії, зради державної таємниці та свідомого розголошення військової таємниці. Також повідомляється, що в ході розслідування було виявлено дані про зарубіжну зустріч австрійця з офіцером-куратором, який потім перерахував йому майже 30 000 євро готівкою.

Читайте також: «Австрія повертає вправо»

Згідно з результатами розслідування, 70-річний полковник у відставці Мартін М., який був заарештований наприкінці 2018 року, співпрацював з ГРУ принаймні з 1987 року, одержавши за це сотні тисяч євро. Останні п’ять років до виходу на пенсію він провів у відділі структурного планування Міністерства оборони у Відні. Під час допитів він постійно стверджував, що не вчиняв інкримінованих йому дій.

 

Be the first to comment on "Австрійська поліція розшукує російського шпигуна Ігоря Зайцева"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**