Австралія остерігається напливу китайських грошей

АвстраліяАвстралія

«Австралійська влада, стурбована зростанням впливу Китаю, запроваджує заборону фінансування партій з-за кордону», — заявив прем’єр-міністр Австралії Малкольм Тернбулл. Це є формою захисту країни від зовнішнього втручання.

Читайте також: «Криза австралійського мультикультуралізму»

Тернбулл сказав, що світові держави роблять «безпрецедентні та все більш витончені спроби впливати на політичний процес» в Австралії та в світі. Він згадав «тривожні повідомлення про вплив Китаю».

Як пояснює агентство Reuters, Австралія є в числі однієї третини світових країн, які дозволяють фінансувати політичні сили з-за кордону. Таке фінансування заборонене, серед іншого, у Сполучених Штатах, Великій Британії та деяких інших європейських країнах.

Згідно з повідомленнями Тернбулла, нові австралійські правила, частково засновані на Законі США «Про реєстрацію представників закордонних урядів» (FARA), також кваліфікують іноземне втручання як злочин і вимагають реєстрацію лобістів, які працюють для інших країн.

Малкольм Тернбулл

Малкольм Тернбулл

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Якщо закон буде прийнятий парламентом, це припинить одержання іноземних пожертвувань партіями та будь-якими політичними групам, які протягом останніх чотирьох років витратили на виборчі кампанії понад 100 тис. австралійських доларів (біля 76 тис. доларів США). Reuters зазначає, що це може також стосуватися природоохоронних організацій.

У відповідь прес-секретар МЗС Китаю Гін Шуан заявив, що КНР не має наміру втручатися у внутрішні справи Австралії або використовувати політичне фінансування для впливу на політику цієї країни. «У той же час ми хочемо повторно рекомендувати Австралії відкинути свої упередження та сформувати об’єктивне та позитивне ставлення до Китаю» та двосторонніх відносин, — додав він.

Reuters відзначає, що заява прем’єр-міністра Австралії збігається зі зростанням побоювань щодо розширення впливу Китаю. У червні австралійські ЗМІ повідомили про кампанію, організовану Китаєм, з «інфільтрації» в політичне середовище Австралії, щоб пропагувати власні інтереси. Китай, однак, відкидає ці твердження. Міністерство закордонних справ КНР назвало їх «абсолютно безпідставними та безвідповідальними».

Reuters

Reuters

Читайте також: «США: Китай недостатньо робить для стримування Північної Кореї»

«Я і мої колеги дуже серйозно ставимося до цих звітів», — відзначив прем’єр-міністр Тернбулл. Проте він зауважив, що нові правила «не стосуватимуться лише однієї країни». «Іноземне втручання є глобальною проблемою», — додав глава австралійського уряду, наводячи як приклад спроби Росії вплинути на вибори в США.

Be the first to comment on "Австралія остерігається напливу китайських грошей"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**