Міграційний пакт ООН та антиімміграційні настрої європейців

Джекоб Лоуренс «З міграційної серії»Джекоб Лоуренс «З міграційної серії»

Через величезну кількість мусульманських іммігрантів 56% громадян Німеччини почуваються чужими у своїй власній країні. Масова міграція також викликає у європейців сумнів у необхідності загальноєвропейської інтеграції.

У багатьох європейських країнах спостерігається падіння популярності центристських партій та зростання рейтингів правих політичних сил, які вже формують уряди та діють у національних парламентах та органах місцевого самоврядування. Вони також мають свої представництва в Європейському парламенті.

За даними соціальних опитувань, понад 30% німців вважають, що іноземці зловживають німецькою гостинністю, і єдина мета їхнього перебування у країні — це одержання змоги користуватися соціальною допомогою. Ті ж дослідження виявили, що понад 44% респондентів підтримують введення закону, який би заборонив імміграцію мусульман. У подібних опитуваннях, проведених чотири роки тому, за це висловилися 36,5% громадян ФРН.

Крім цього, все ще відчувається поділ, який, незважаючи на офіційне об’єднання країни в 1990 році, зумовлює різні погляди на проблему міграції між західними і східними німцями. 30% східних німців рішуче виступають проти міграції. У західній частині країни таких переконань дотримуються 22% респондентів. Близько однієї третини німців вважають, що суспільство стало занадто «розмитим» національно, причому в Східній Німеччині цієї думки дотримуються 46% респондентів.

Мігранти у Німеччині

Мігранти у Німеччині

Невдоволення політикою Брюсселя з боку великої частини європейських громадян ілюструють успіхи євроскептичних партій. Імміграція є однією з основних тем, до яких звертаються ці політсили.

Після парламентських виборів у вересні 2017 року, за результатами яких «Альтернатива для Німеччини» (AfD) вперше потрапила до Бундестагу (нижньої палати німецького парламенту), один з лідерів цієї партії пообіцяв захистити країну від «вторгнення іноземців». «Мільйон іноземців, яких завезли до Німеччини, нищать нашу країну, і ми, AfD, рішуче виступаємо проти цього», — сказав Александер Гауланд. Партія здобула 13% місць в Бундестазі і має третю за величиною фракцію. У листопадових федеральних опитуваннях AfD також зайняла третє місце. Цього разу вона поступилася коаліції ХДС/ ХСС та «Зеленим». Від часу попередніх виборів результат AfD покращився на 4% і зараз їхня підтримка становить 17%.

Вищезгадане дослідження показало, що 55% симпатиків AfD виступають проти міграції. Серед виборців ХДС/ ХСС, соціал-демократів і ліберальної FDP таких поглядів дотримуються лише 20% виборців.

Проте канцлер ФРН Ангела Меркль не збирається дослухатися до думки простих німців. У своїй промові під час дебатів щодо майбутнього бюджету Німеччини вона також згадала і міжнародні справи, в тому числі міграційний пакт ООН (повна назва англійською мовою: Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration). Меркель рішуче розкритикувала країни, які відмовились підписати міграційний пакт. «Це чистий націоналізм!», — заявила вона.

AfD

AfD

Це буде перший глобальний документ, що регулює міждержавну міграцію. Однак його відмовилися підписувати Австралія та Ізраїль, а також кілька держав-членів ЄС: Чехія, Угорщина, Австрія та Польща.

Меркель жорстко розкритикувала країни, які відкидають міграційний пакт ООН. «Цей пакт про міграцію, а також пакт про біженців, є правильним способом реагування на велику кількість глобальних проблем», — вважає канцлер ФРН.

Однак німецькі ЗМІ пишуть, що лейтмотивом її виступу була не стільки критика країн, які офіційно відмовилися від міграційного пакту, скільки завуальована критика частини німецького політикуму, який вимагає, щоб Берлін також утримався від ратифікації цього документа. Проти пакту виступає навіть частина її партії — правоцентристської ХДС.

Церемонія підписання Міграційного пакту ООН відбудеться під час міжнародної конференції в Марракеш (Марокко), яка запланована на 10-11 грудня.

Окрім угоди про міграцію, на форумі ООН має розглядатися ще один пакт, який стосується проблем біженців.

Проти глобалізації, європейської інтеграції та імміграції послідовно виступає Марін Ле Пен та її Національний альянс (колишній Національний фронт). У останніх опитуваннях перед європейськими виборами вона вперше подолала партію Еммануеля Макрона. Здобуття 21% дало Національному альянсу однопроцентну перевагу над політсилою французького президента. Це також засвідчило збільшення підтримки поглядів Марін Ле Пен, діяльність якої в серпні цього року схвалювало 17% французького суспільства.

Меркель зустрічає мігрантів

Меркель зустрічає мігрантів

В Італії також дедалі більшу підтримку одержують антисистемні гасла. Одним з найважливіших аспектів риторики партії «Ліга Півночі» та її лідера Маттео Сальвіні є протидія зростанню імміграції в Італії та Європі.

Сальвіні, вже як міністр внутрішніх справ, в серпні цього року відмовився прийняти 177 іммігрантів, які перебували на кораблі берегової охорони в італійському порту Катанья. Сальвіні також оголосив про необхідність створення спільного європейського фронту проти ліберальних тенденцій у Європейському Союзі. «Ми хочемо змінити Європейську комісію. Ми хочемо захищати наші кордони. Ми будемо боротися проти проіммігрантської політики, яку підтримують Еммануель Макрон та Джордж Сорос», — пообіцяв він під час зустрічі з Віктором Орбаном у Мілані у серпні цього року.

За даними листопадових опитувань, партія Сальвіні зафіксувала майже дворазове збільшення популярності, порівняно з останніми парламентськими виборами. «Ліга Півночі» тоді одержала 17% підтримки і увійшли до коаліції з переможцем — партією «П’ятизірковий рух». Сьогодні політсила Сальвіні займає перше місце, маючи 32%-ву підтримку серед італійців.

Станіслав Іщенко

Be the first to comment on "Міграційний пакт ООН та антиімміграційні настрої європейців"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**