Борис Джонсон та Brexit: Чого очікувати?

BrexitBrexit

Британський уряд прискорює підготовку до виходу з ЄС без умови. Якщо Брюссель не хоче вести далі переговори,то  Британія готова до жорсткого Brexit.

«Ми все ще сподіваємось, що політики ЄС змінять рішення, але ми повинні діяти, виходячи з припущення, що цього не відбудеться. Вихід без умови зараз дуже реальний, і ми повинні переконатися, що ми готові», — написав у Sunday Times Майкл Гоув, який був призначений канцлером герцогства Ланкастерського, тобто став свого роду «міністром без портфеля».

Проте, крім відновлення британського суверенітету, Brexit несе з собою також і негативні явища, насамперед це загроза територіальної дезінтеграції. Больовими точками тут є Шотландія та Північна Ірландія.

Тим не менш Джонсон впевнений, що дана проблема буде вирішена. У звичній для себе ексцентричній манері він пише, що оскільки люди змогли долетіли до Місяця і повернулися звідти 50 років тому, то проблема митного кордону в Ірландії також може бути вирішена.

Sunday Times

Sunday Times

«Якщо вони могли використати комп’ютерний код, щоб увійти в атмосферу Землі без порушень у 1969 році, то ми можемо вирішити проблему торгівлі на кордоні Північної Ірландії», — написав колишній глава британського Міністерства закордонних справ.

Справа полягає в тому, що Ірландська республіка залишається у складі Європейського Союзу, тоді як Британія та Північна Ірландія, як її складова частина, виходять з Блоку, а значить кордон на острові Ірландія вже не може бути таким прозорим, як дотепер.

Джонсон оголосив, що Brexit відбудеться 31 жовтня у будь-якому випадку. Саме тому вже почалася акумуляція грошей у фондах.

«Ми можемо вийти з ЄС 31 жовтня. Так, у нас є технологія для цього. Нам зараз потрібна воля», — написав прем’єр-міністр Великої Британії.

Радник прем’єр-міністра Домінік Каммінгс підтвердив, що Brexit відбудеться за будь-яку ціну, а Борис Джонсон готовий навіть готовий розпустити парламент або оголосити дострокові вибори.

Лондон

Лондон

Прем’єр-міністр під час свого турне по країні заявив, що політики, які правили перед ним, «обдурили багатьох людей у ​​колишніх промислових містах», таких як Манчестер, але Brexit «змінить напрямок, в якому рухається Велика Британія», і відновить контроль над країною.

І відновлення цього контролю стосується не лише звільнення «Вестмінстеру від Європейського Союзу», але й звільнення «наших міст та селищ».

«Я розумію, що люди, які голосували за вихід з ЄС, не голосували лише проти Брюсселя, вони також голосували проти Лондона і проти будь-якої концентрації влади у віддалених центрах, — говорить він. Джонсон також заявив, що уряд створить фонд вартістю 3,6 млрд фунтів, який дозволить містам інвестувати кошти в транспорт і широкосмуговий Інтернет.

Він назвав Brexit «великою економічною можливістю», яка дозволить змінити нормативні акти, податкову систему, розпочати інвестиції і навіть пожвавити житлове будівництво.

Британський прем’єр-міністр запевнив, що не хоче залишати Європейський Союз без відповідної домовленості, але визнав, що такого рішення не можна виключати, і до нього слід підготуватися.

Борис Джонсон

Борис Джонсон

Вперше виступаючи після обрання на посаду прем’єр-міністра, Джонсон заявив в Палаті громад, що Британія «краще підготовлена ​​(на Brexit без умови), ніж багато хто думає». Він оголосив про підготовку до такої події.

У Манчестері він оголосив, що ставлення британського уряду до ЄС під час переговорів щодо Brexit «не буде спричиняти незручності, ми спробуємо вирішити проблему в дусі дружби та співпраці».

Наразі Джонсон популяризує свій план збільшення витрат на поліцію, оскільки це був його основний пункт у внутрішньопартійній виборчій кампанії. Він додав, що настав час «зменшити злочинність».

Європейський Союз не вважає за можливим перегляд умов угоди з Сполученим Королівством, яка була укладена минулої осені, повідомляє іспанське видання ABC. Цей пакт як і раніше залишається «єдино можливим» в очах Брюсселя та, на думку єврочиновників, дозволяє уникнути негативних наслідків неврегульованого розриву. «Розлучення» з Британією без угоди буде «трагічним», попередив 24 липня, віце-голова Європейської комісії Франс Тіммерманс.

«Brexit без угоди стане трагедією для всіх, не тільки для Сполученого Королівства. Усі постраждають, якщо це станеться», — додав він.

Євросоюз

Євросоюз

Тіммерманс вважає, що навіть ті, хто три роки тому голосував за вихід Сполученого Королівства з ЄС, не підтримують сценарій «травматичного» Brexit і зберігають бажання покинути блок європейських країн «розумним способом», що б про це не думав новий глава британського уряду. Джонсон просто є любителем «ставити віз попереду коня» і «різати по живому», не подумавши про наслідки для людей з одного та іншого боку Ла-Маншу, наганяє страху ABC.

Для Європейського Союзу угода, обговорювана з Лондоном і тричі відкинута британським парламентом, продовжує бути «найкращим можливим рішенням у складних обставинах», тому Брюссель виступає за «подальшу роботу в цьому напрямку».

Єврокомісія стверджує, що завжди була готова до роботи з будь-ким, кого виберуть на заміну Терезі Мей. На підтвердження цього чинний глава комісії Жан-Клод Юнкер відправив Борису Джонсону послання, в якому «сердечно привітав» його з призначенням. А в числі тих, хто зателефонував британському прем’єр-міністру був французький президент Еммануель Макрон, що повідомив про своє «бажання співпрацювати».

Пізніше ABC повідомило, що Джонсон назвав «неприйнятним» для своєї країни укладену Терезою Мей угоду і попросив владу Брюсселя про нову розмову «в будь-якому місці в будь-який час». Це сталося, 25 липня, в ході першого виступу політика перед Палатою громад. Джонсон також заявив, що не призначатиме комісара для нового складу Європейської комісії.

Перед цим прем’єр-міністр провів зустріч з членами свого Кабінету. За його запевненням, «всі міністри виступають за вихід з ЄС 31 жовтня за будь-яких обставин». З цієї причини Джонсон розпорядився, щоб підготовка до Brexit без угоди стала пріоритетом Майкла Гоува.

Майкл Гоув

Майкл Гоув

Якщо Польща і Чехія вийдуть з ЄС слідом за Великою Британією, то країни Західної Європи втратять доступ до дешевої робочої сили і закономірно будуть змушені підвищувати заробітну плату своїм громадянам і покращувати їхні соціальні умови, хоча саме заради запобігання цьому ЄС і створювався.

У разі «жорсткого Brexit» одна з головних проблем Великої Британії — це прикордонне питання з Ірландією, — вважають експерти. — Але це питання можна вирішити на рівні двосторонніх британсько-ірландських угод при наявності доброї волі за кілька днів технічних переговорів. Інша справа, що в цьому випадку Євросоюз стане ускладнювати життя ірландцям. Крім того, якщо жорсткий Brexit настане, але не потягне достатньо жорстких наслідків для британців, то всі інші країни ЄС прийдуть до думки, що нічого страшного у виході з Євросоюзу немає. Якщо у Євросоюзі хтось візьме собі за приклад Велику Британію, то наслідки виявляться надзвичайно загрозливими вже для Західної Європи.

 Володимир Паламарчук

Be the first to comment on "Борис Джонсон та Brexit: Чого очікувати?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**