Виклики масової імміграції до «старої» Європи

Біженці в НімеччиніБіженці в Німеччині

Країни Європейського Союзу завжди були привабливим ринком праці для українців. Значно вищий рівень життя та значно нижчий — корупції та відвертого криміналу, порівняно з батьківщиною, є основним чинником, який спонукає громадян України шукати щастя за західним кордоном. Що стосується загальної кількості українських заробітчан, то експерти називають цифру від 1 млн до 7 млн. Про те, чи дійсно все так добре в омріяній Європі ми розмовляємо з українцем, який мешкає та працює у ФРН.

 

Передусім, чи не могли б Ви представитися: як Вас звати? коли Ви приїхали до Німеччини? чим займаєтеся?

 

– Мене звати Олександр Баранівський. До Німеччини приїхав в 2012 році і відтоді мешкаю тут. Працюю в одній з найбільших фірм Європи в своєму напрямкові за спеціальністю «логістик».

 

Які є переваги та недоліки проживання у Німеччині, порівняно з Україною?

 

– Переваг є безліч. У Німеччині працюють закони, їх дотримуються, бо в інакшому випадку очікує покарання за порушення, незважаючи на статус та зв’язки порушника. На високому рівні соціальний захист населення і т. п.

 

Недоліків не так багато, звичайно є певні хиби, як і в усіх інших країнах, але їх не можна назвати глобальними. На мою думку, все занадто забюрократизовано, тобто щоб вирішити будь-яку незначну справу потрібно зібрати багато різних довідок та документів. Це часто перетворюється в проблему, оскільки чимало питань можна вирішити набагато простіше.

 

Сьогодні в Західній Європі дедалі більшого значення набуває таке явище, як мультикультуралізм. Однак українці погано уявляють, що це насправді означає. Як би Ви могли описати суть західноєвропейського мультикультуралізму?

 

– Мультикультуралізм — це, як кажуть, палка з двома кінцями. З одного боку, це добре, бо пізнаєш інші нації, їхні цінності, культуру і т. п. А другий бік, як на мою думку, спричиняє негативні наслідки для будь-якої країни. З часом, якщо його не піддавати контролю та не тримати обмеженим певними рамками, що вкрай складно, мультикультуралізм призводить до змішування націй і до втрати ними своїх цінностей, традицій і т. п.

 

Як у ФРН змінилася міграційна політика після приходу до влади Ангели Меркель? Як рядові німці оцінюють її діяльність?

 

– Міграційна політика — це складне питання і дуже болюча тема для багатьох німців. Загалом міграційна політика змінилась в гірший бік. Про це можна дуже багато і довго говорити і наводити безліч негативних наслідків, які тягне за собою масова міграція.

 

Наведу дві основні проблеми. 1. У десятки разів зросла злочинність (за даними поліції, до 90% усіх злочинів вчиняють біженці та вихідці з інших країн). 2. Німеччина виділяє надзвичайно великі кошти на утримання біженців, при цьому погіршується стан справ в різних галузях. Наприклад, не ремонтуються дороги, загалом міська інфраструктура, через банальну причину: містам не вистачає коштів. Багато в чому урізають витрати на рядових німців. Зате був прийнятий закон, що до 2020 року Німеччина витратить на утримання біженців 93,6 мільярда євро. Останнім часом німці часто говорять, що пані Меркель стала дбайливою мамою для біженців, і, водночас, жорстокою мачухою для своїх дітей, тобто німців. Дуже багато німців ставляться вкрай негативно до такої політики.

 

Чому більшість мігрантів так прагнуть потрапити саме до Німеччини? Це пов’язано з системою пільг та грошових виплат чи є ще якісь причини?

 

– Як я вже зазначав, тут дуже сильний соціальний захист. Біженці в Німеччині мають більше пільг і одержують більше різноманітної допомоги, ніж корінні німці. Це дуже обурює багатьох німців і несправедливо стосовно звичайних іммігрантів, бо вони не мають тих пільг, які одержують біженці. Порівняно з іншими країнами Євросоюзу, у ФРН прийняли закони, які є вкрай лояльними до біженців.

 

Який шлях зазвичай проходить пересічний мігрант у ФРН? Яку підтримку він одержує з боку держави?

 

– Іммігрант проходить складний і тривалий шлях. Але хочу зазначити, що Німеччина допомагає в цьому плані і надає багато можливостей для інтеграції, що дозволяє успішно вписатися в середовище.

 

На західних телеканалах (BBC, DW) часто можна побачити мігрантів, які успішно інтегруються: працюють, вчаться. Чи відповідає це дійсності? Який спосіб життя насправді веде більшість прибульців?

 

– У багатьох випадках це правда.  Німеччина надає багато можливостей. І люди, які прагнуть чогось досягти, успішно користуються цим. Їм надають можливість здобути освіту, знайти роботу за спеціальністю також нескладно. Але, на превеликий жаль, є багато людей, які не хочуть нічого робити і чогось досягати в своєму житті, при цьому нарікаючи на те, як важко жити в Німеччині і яка це погана країна. Ну, мабуть, такі люди є скрізь, на жаль.

 

Що стосується способу життя, то я можу сказати, що він майже у всіх стабільний. Просто у різних людей він стабільно зафіксований на нижчому, середньому і вищому рівні. Тобто той, хто хоче — досягає певних висот при тих можливостях, що забезпечує Німеччина. А є такі, які нічого не прагнуть  і сидять на мінімумі. Навіть низька заробітна плата разом з соціальною допомогою дають можливість непогано жити.

 

Чи вплинули на ставлення німців до мігрантів події, що мали місце в новорічну ніч в Кельні два з половиною роки тому, коли біженці грабували та ґвалтували німкень?

 

– Таких випадків було декілька у різних містах, на жаль, не тільки в Кельні. Звичайно, що ситуація змінилася в гірший бік. Німці на початках щиро вірили уряду і хотіли допомогти мігрантам. Тепер більшість з них розчарована і вкрай зла на таку поведінку біженців і на політиків, які продовжують міграційну політику в тому ж напрямку. Я навіть зробив відео на дану тему, де зібрав багато прикладів звірств, які чинять біженці (https://www.youtube.com/watch?v=wx7QJ9BScpA&t=513s). Але це насправді малесенька краплина в цілому океані, якщо можна так висловитися, бо ситуація в дійсності є дуже серйозною і становить собою велику проблему. Років 8 тому я прочитав статтю одного вченого, на жаль не пам’ятаю його прізвища, де він написав, що Європа стане мусульманською. І я вимушений зазначити, на превеликий жаль, що це стає реальністю.

 

Яке, на Вашу думку, майбутнє чекає на Німеччину, якщо її міграційна політика не зміниться? Які висновки з цього має зробити Україна?

 

– На мою думку, німецька міграційна політика виходить з-під контролю і призводить до негативних наслідків. Якщо не застосувати радикальних заходів, то це все закінчиться для країни вкрай трагічно.

 

Що стосується висновків, які має зробити Україна, то тут все просто. Висновки напрошуються самі… Проте, на превеликий жаль, в Німеччині ситуація вкрай складна, оскільки більшість нинішніх політиків зовсім не відстоюють національних інтересів і ухвалюють багато ганебних законів. Але дуже хочеться, щоб Україна стала сильною державою і нею нарешті почали керувати ті політики, які будуть любити і розвивати її, а не грабувати. Наша держава має набагато більше можливостей, ніж інші європейські країни, щоб її народ добре жив та процвітав.

Інтерв’ював Роман Кухаренко

 

Be the first to comment on "Виклики масової імміграції до «старої» Європи"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**