Інший бік Катерини Гандзюк: Медведчук, Новинський і проект «Сім’я»

Хто був замовником замаху на Катерину Гандзюк — досі не встановленоХто був замовником замаху на Катерину Гандзюк — досі не встановлено

Напад на херсонську чиновницю Катерину Гандзюк шокував українське суспільство. 21 липня дівчину облили концентрованою кислотою. Наступні місяці Гандзюк провела в київській лікарні, а 4 листопада несподівано померла. Основна версія смерті — тромбоз.

Хто був замовником замаху на Катерину Гандзюк — досі не встановлено. Однак деякі факти з її біографії вказують на зв’язки з проросійськими силами, які могли стати головними бенефіціарами нападу.

Проект «Сім’я» і слід Медведчука

10 квітня 2017 року Катерина Гандзюк стала керівником партії «Мир та Добробут» (ЄДРПОУ 40222149). Згідно з реєстрами, партію вона отримала від Барабаш Лариси Олександрівни.

У той же день Гандзюк змінила назву партії з «Мир та Добробут» на «Спільна Перемога».

3 квітня 2018 року партія знову поміняла свою назву: зі «Спільна Перемога» на «Сім’я».

 

image001

19 вересня 2018 року змінилася юридична адреса партії.

image003

Номер телефону (050)190-45-83, який при реєстрації партії був вказаний як перший контактний, також згадується в контактах керівника «Федерації снукеру України Дніпропетровської області» Клімкіна Кирила Євгеновича.

На ім’я Клімкіна в 2015 році було зареєстровано політичну партію «Злагода» (ЄДРПОУ 40026815) та молодіжне об’єднання «Майбутнє Дніпропетровщини» (ЄДРПОУ 26459440).

В Інтернеті є агітаційний відеоролик К.Є. Клімкіна, безпартійного, 1983 р.н., напередодні виборів до Дніпропетровської обласної ради (2013 рік). У ролику Кирило Клімкін зустрічається з Віктором Медведчуком.

image005

Відео за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=opeReGKDGyg

Нам вдалося знайти сторінки Клімкіна в соціальних мережах. На «Фейсбук»-сторінці Клімкіна зазначено, що він родом з Санкт-Петербурга і є головою політичної партії «Злагода». Жодної інформації про цю партію у відкритому доступі виявити не вдалося. У друзях в Клімкіна ми знайшли і «Фейсбук»-сторінку Катерини Гандзюк.

Значно цікавішим є профіль Клімкіна в мережі Інстаграм. Сторінка рясніє фотографіями Криму влітку 2014 року (після анексії), а також фотографіями з Віктором Медведчуком. Клімкін також зберігає фото з георгіївською стрічкою.

image006

image008

image010

image012

image014

 

З огляду на вищеперераховане, складається враження, що Катерину Гандзюк планомірно готували до великої політики. Ймовірно, що партія «Сім’я», котра невідомо як дісталася дівчині від оточення Медведчука, мала стати платформою для старту нового політичного проекту. А сама Гандзюк — обличчям нової партії. У такому випадку не можна виключати, що напад на активістку було організовано саме тими силами, які і розкручували проект «Сім’я». Відповідь на питання, хто був головним бенефіціаром партії, потрібно шукати в найближчому оточенні самої Гандзюк.

«Опоблок» та Новинський

Ні для кого з херсонських активістів не були секретом близькі та дружні відносини Гандзюк з представниками «Опоблоку». Чиновниця неодноразово була помічена в компанії голови фракції «Опоблоку» в Херсонській міськраді Єгора Устінова та інших колишніх регіоналів. Утім однією лише дружбою справа не обмежувалася: Гандзюк стала кумою одного з найодіозніших депутатів «Опоблоку» Олександра Власова. «Відомим» він став у 2017 році після нападу на активіста «Азову», в ході якого відкусив йому шматок вуха. За це Власов і досі перебуває під слідством. Ще одна судова справа «опоблоківця» — розбійний напад на офіс «Самооборони Херсона», за участь в якому херсонський суд помістив Власова під домашній арешт.

Катерина Гандзюк та Єгор Устінов

Катерина Гандзюк та Єгор Устінов

Гандзюк разом з «опоблоківцем» Власовим

Гандзюк разом з «опоблоківцем» Власовим

Зв’язки з «Опоблоком» не обмежувалися лише дружніми посиденьками і фотосесіями. Відомо також про тісну співпрацю Гандзюк з керівником херсонської обласної організації «Опоблоку» Василем Федіним. Федін є гендиректором підприємства Smart Maritime Group і «смотрящим» за Херсоном від проросійського олігарха Вадима Новинського. Саме Федін, Устинов і Власов вважалися найближчим оточенням Гандзюк у Херсоні.

Федін и Новинський

Федін и Новинський

Підбиваючи підсумки цих сухих фактів, ми отримуємо наступну картину.

У квітні 2017 року Гандзюк одержує від людей з оточення Віктора Медведчука партію, яка не веде жодної діяльності, а через рік змінює її назву на «Сім’я». Ще через кілька місяців на Гандзюк відбувається зухвалий напад. Катерина опиняється в лікарні, а її найближче оточення з херсонського «Опоболку» бере активну участь в кампанії «Хто замовив Катю Гандзюк?».

Напрошується думка про те, що група з оточення проросійських олігархів Віктора Медведчука і Вадима Новинського зробила ставку на Гандзюк і проект «Сім’я», при цьому вирішивши дати старт її політичній кар’єрі зухвалим нападом з використанням кислоти.

Самою Гадзюк, ймовірно, грали «втемну», тобто її просто використовували. Та результат цієї багатоходівки проросійських сил — виявився трагічним.

Станіслав Іщенко

Be the first to comment on "Інший бік Катерини Гандзюк: Медведчук, Новинський і проект «Сім’я»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**