Японія опинилася під тиском світового гомосексуального лобі

Аннік Ціммерманн «Японський шлях IV»Аннік Ціммерманн «Японський шлях IV»

«Якщо ви хочете зафіксувати в документах іншу стать, ніж біологічна, надайте докази того, що у ви маєте відповідні статеві органи», — така проста вимога, що випливає з класичного визначення істини (сумісність думки з реальністю), діє в японському законодавстві. Human Rights Watch, яка бореться за так звані права всіх «сексуальних меншин», тепер чинить тиск на Японію, щоб та відкоригувала закон, беручи до уваги зміни до списку захворювань, введені в червні минулого року керівниками ВООЗ.

Керівники Всесвітньої організації охорони здоров’я ухвалили довільне рішення та вирішили викреслити транссексуальність зі списку психічних захворювань. Пояснювалося це тим, що дана ініціатива полегшить сприйняття «трансів» у суспільстві та спростить для них доступ до медичних послуг.

У японському законі від 2004 року зазначається: «Особи, які бажають зареєструвати так звану нову стать, мусять хірургічно видалити свої первинні репродуктивні органи та мати тіло зі статевими органами, схожими на ті, які мають представники статі, до якої вони хочуть належати».

Human Rights Watch

Human Rights Watch

У січні Верховний суд відхилив апеляцію особи, яка вважала себе транссексуалом та вимагала юридичного підтвердження без операції. Проте судді визнали, що «існуюча практика може обмежити свободу особистості і здатися неадекватною щодо соціальних цінностей, які змінюються».

Human Rights Watch стверджує, що вимога видалення органів, наприклад у чоловіків, які хочуть бути жінками, є «образливою і застарілою». На їхню думку, інвазивні та незворотні медичні процедури порушують права транссексуалів, які прагнуть, щоб їх «гендерна ідентичність» була юридично визнана. Визнання чоловіка «жінкою» серед іншого передбачає його доступ до туалетів і роздягалень для жінок або дівчат. У США, наприклад, в школах ведеться дискусія, чи варто хлопчикам, які вважають себе дівчатками, мати доступ до роздягалень, душів і т.д., які використовують дівчата.

«Уряд Японії має терміново переглянути процес юридичного визнання, який залишається закріпленим в медичних рамках, які більше не відповідають міжнародним стандартам», — говориться в звіті організації.

Гомосексуальне лобі використовує скандальне та свавільне рішення представників Всесвітньої організації охорони здоров’я, прийняте у червні цього року, про усунення транссексуалізму зі списку захворювань ВООЗ.

Логотип ВООЗ

Логотип ВООЗ

HRW стверджує, що японське законодавство, яке досі визначає гендерну несумісність як розлад, не відповідає міжнародним медичним стандартам. Японській владі докоряють за те, що вона продовжує проводити «застарілу, дискримінаційну та примусову політику». Тим часом японське суспільство, на думку гомолобі, «дедалі більше усвідомлює сексуальне розмаїття». Проте «конформізм» нібито змушує багатьох «ЛГБТ-людей» приховувати свою сексуальну ідентичність навіть у своїх родинах.

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе, який не приховує свого негативного ставлення до гомолобі, нещодавно провів кампанію на захист гетеросексуальних шлюбів. Японські парламентарі неодноразово негативно висловлювались про претензії содомітів.

Один з японських політиків цього року заявив, що «нація вимре», якщо усі стануть содомітами або транссексуалами, а інший минулого року зазначив, що уряд не може виділяти гроші платників податків на так звані права «ЛГБТ-пар», оскільки вони є «непродуктивними».

18 червня 2018 року Всесвітня організація охорони здоров’я опублікувала 11-е видання Міжнародного класифікатора хвороб (ICD-11). У списку вже не було транссексуалізму, який до того часу там фігурував як психічний розлад. Як пояснили керівники організації, ідея полягала в тому, щоб сприяти сприйняттю «трансів» у суспільстві та полегшити людям, «які не відповідають своїй біологічній статі», доступ до так званих операцій зі зміни статі та гормональної терапії.

Сіндзо Абе

Сіндзо Абе

Міжнародний класифікатор хвороб ICD-11 містить необхідну інформацію про всі хвороби, які було діагностовано дотепер та охоплює понад 55 000 унікальних кодів для кожної одиниці хвороби. Ця система кодування широко використовується медичних страховиками, міністерствами охорони здоров’я, центрами збору даних, міжнародними базами даних охорони здоров’я тощо.

Праця над коригуванням ICD-11 тривала від 1990 року. Остання версія оцифрованого довідника буде офіційно представлена на Всесвітній Асамблеї охорони здоров’я у травні цього року, де вона має бути прийнята країнами-членами Організації Об’єднаних Націй. Довідник набере чинності 1 січня 2022 року.

Серед «новинок», запроваджених до ICD-11, серед інших, є окрема глава про традиційну медицину та окрема глава про проблеми сексуального здоров’я. Ці «новинки» набули особливого статусу.

У нинішній 10-й версії ICD, яка поки є чинною, транссексуальність (код: F64.0) визначається наступним чином: «Пацієнт хоче жити і бути прийнятим як представник протилежної статі, що зазвичай супроводжується почуттям незадоволеності через неадекватність власних анатомічних статевих ознак і готовність пройти гормональне або хірургічне лікування, щоб зробити власне тіло якомога ближчим до бажаної статі».

ООН

ООН

ВООЗ заявила, що очікується, що видалення транссексуалізму зі списку розладів «покращить соціальне сприйняття транссексуалів». «Тепер ми зрозуміли, що це більше не є психічним станом, а залишення його в довіднику спричинить дискримінацію людей», — пояснила доктор Лейл Сай, координатор відділення ВООЗ у справах молоді та населення з підвищеними ризиками для здоров’я.

«Щоб обмежити дискримінацію, одночасно надаючи доступ до необхідної медичної допомоги, транссексуалізм був поміщений в інший розділ, де йдеться про сексуальне здоров’я», — додала вона. Мова йде про полегшення доступу до медичної допомоги, зокрема до операцій з так званої зміни статі й гормональної терапії.

Дане рішення, як визнала сама представник ВООЗ, було прийняте після аналізу зауважень з боку неурядових організацій багатьох країн, які його лобіювали. Робоча група ВООЗ, котра є малочисельною структурою, яка приймає рішення від імені майже всього населення світу, також вирішила повністю видалити гомосексуалізм зі списку розладів. Доктор Лейл Сай пояснила, що це пов’язано з фактами, котрі ґрунтуються на «науковому переконанні» і що «немає чітких доказів того, що це питання потребує медичного втручання».

У 1990 році ВООЗ заявила, що «сама лише сексуальна орієнтація не є розладом». У новому довіднику ВООЗ стверджує, що «поведінка та звички, які стосуються лише статі не є підставою для діагностування психічного захворювання».

СНІД

СНІД

Серед транссексуалів спостерігається найбільший відсоток захворювань на ВІЛ/СНІД, однак не всі інфіковані звертаються за лікуванням. З цієї причини центрам із запобігання епідемій важко боротися зі СНІДом.

Як підкреслює сама ВООЗ, транссексуальні особи є однією з п’яти груп, які непропорційно постраждали від ВІЛ. Це випливає з «Керівних принципів організації з профілактики, діагностики, лікування та догляду за ВІЛ-інфекцією для ключових груп населення», опублікованих у 2014 році. Інші групи: наркомани, чоловіки, які мають секс з чоловіками (содоміти), повії та ув’язнені.

Відповідно до опублікованих у 2015 році рекомендацій ВООЗ щодо ключових груп населення (прийнятих з огляду на впровадження Програми сталого розвитку) «ВІЛ та молоді транссексуали», де йдеться про те, в який спосіб найкраще надавати медичні послуги, реалізовувати програми та надавати підтримку молодим трансгендерним особам, рекомендовано надавати їм спеціальну психіатричну допомогу.

Олесь Рахманний

 

Be the first to comment on "Японія опинилася під тиском світового гомосексуального лобі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**