«Трансбункер»: як російський бізнес процвітає в Україні, що воює

Порт «Південний»Порт «Південний»

Найбільша російська компанія «Трансбункер», що спеціалізується на переробці і перевалці нафти, за останні роки стала монополістом нафтових операцій в українському порту «Південний». Крім прямого співробітництва з російською владою, українські силовики підозрюють компанію в безпосередньому фінансуванні терористичних угрупувань «Л/ДНР», при цьому філія «Трансбункера» продовжує отримувати колосальні прибутки в українських портах.

rty

Фінансування сепаратистів та Ігор Марков

7 травня 2015 року співробітники Служби безпеки України провели низку обшуків в офісі компанії «Термінал Стівідорінг і К» в Южному. Як виявилося, слідчі дії проводилися в рамках кримінального провадження СБУ, яке було відкрите за статтею 250 ККУ (фінансування тероризму). З рішення Одеського апеляційного суду стало відомо, що група посадових осіб представництва компаній «Термінал Стівідорінг і К», «Термінал кепітал інвест» і «Одеська танкерна компанія» підозрюються у фінансуванні діяльності терористичних організацій «ДНР» і «ЛHP». Усі три перераховані вище компанії входять в групу компаній російського гіганта «Трансбункер». Більш того, компанія «Термінал Стівідорінг і К» до 2014 року називалася «Трансбункер-Південний», а «Термінал кепітал інвест» мала назву «Трансбункер-Південь». СБУ підозрює всі ці компанії у фінансуванні проросійських терористів спільно зі сміттєзбиральною компанією одеського сепаратиста-втікача Ігоря Маркова «Союз».

За версією правоохоронців, українські представники групи компаній російського «Трансбункера» разом з «Союзом» Маркова проводили певні фінансові маніпуляції, частина прибутку від яких виділялася на фінансування терористів на сході України.

230px-Igor_Markov

Далі стає ще цікавіше. У рамках цього ж розслідування в 2016 році стає відомо про організацію конвертаційного центру, через фіктивні фірми якого виводилися і легалізувалися кошти, частина яких могла використовуватися для фінансової підтримки проросійських інтернет-ресурсів, сепаратистських і терористичних організацій. За інформацією силовиків, у цій схемі брали участь понад 100 компаній.

Відзначимо, що останні процесуальні дії в рамках розслідування причетності групи компаній «Трансбункер» і «Союз» до фінансування незаконних збройних формувань відбувалися 1 вересня 2016 року.

Уже в квітні 2018 року одеські журналісти отримали відповідь на запит в Службу безпеки України, в якій зазначено, що інформація по цьому провадженню засекречена. Проте важливо підкреслити, що розслідування все ж триває.

plk

jhg

Незважаючи на підозру в антидержавній діяльності, дочірня компанія російського «Трансбункера» продовжує активну роботу в портах Одеської області. Більш того, «Термінал Стівідорінг і К» (колишній «Трансбункер-Південний») є монополістом перевалки нафтопродуктів в українському порту «Південний». Компанія орендує значну частину площі та потужностей державного порту фактично зосередивши їх в своїх руках.

Хто стоїть за групою компаній «Трансбункер»?

Згідно з офіційними даними, керівниками холдингу «Трансбункер» є громадяни РФ Іосіф Сандлер і Сєргєй Пугачов. Основні активи холдингу заховані за кіпрськими офшорними фірмами: Transbunker Capital Ltd, Transbunker Management Ltd і російською Transbunker Holding Ltd. Керує офшорами швейцарська компанія Tanor SA. Група компаній «Трансбункер» займається оптовою торгівлею нафтою і бункеруванням судів. Також холдинг контролює нафтопереробний завод у Ваніно (Хабаровський край, РФ).

asd

У 2003 році компанія «Трансбункер» стала власником пакета акцій російської проектної організації — інституту «Ленморнііпроект». Компанія є найбільшим проектувальником об’єктів морської транспортної інфраструктури в РФ. АТ «Ленморнііпроект» зареєстровано в Санкт-Петербурзі в 1993 році. Підприємство здійснює діяльність в галузі архітектури, інженерних досліджень і надання технічних консультацій в цих областях. Власником більшості акцій є ФГУП «Росморпорт». При цьому, як головну компанію зазначено ТОВ «Холдингова компанія «Трансбункер». На їхньому сайті вказано, що АТ «Ленморнііпроект» проектувало оригінальні конструкції «Комплексу захисту Ленінграда від повеней», об’єкти Пасажирського комплексу «Морський фасад Санкт-Петербурга», Державний комплекс «Палац Конгресів» в Стрельні, нафтові бункери і термінали компаній «Лукойл», «Газпром-нафта», «Новатек», «Таманьнефтегаз», «Сахалін-2», «Ростерміналуголь», «Ямал СПГ», «Роснефтьбункер», «Газфлот», ФГУП «Росморпорт».

«Ленморнііпроект» також є партнером Міністерства транспорту РФ і практично без конкурсу виграє великі державні тендери. Наприклад, російські ЗМІ з’ясували, що «Ленморнііпроект» був єдиним претендентом на багатомільйонних держтендерах з проектування інфраструктури суховантажної частини порту Тамань. Крім цього компанія займається розвитком порту в Мурманську та інших містах Росії. Очевидно, що без протекції в самих верхах російської влади «Ленморнііпроект» не зміг би домогтися настільки вражаючих комерційних успіхів.

Повернемося до України, а саме в портове місто Южне. Близька до російського уряду компанія «Ленморнііпроект» активно функціонує і тут. Офіс «Ленморнііпроект-Україна» зареєстрований на вулиці Береговій, 3 в м. Южне. Саме в цій будівлі знаходиться й інші компанії, що входять до холдингу «Трансбункера».

qwe

Філія «Ленморнііпроект» відкрилася в Україні якраз після придбання контрольного пакета акцій «Трансбункера». Директор української філії компанії — Анатолій Марунич. Раніше він обіймав посаду директора ще однієї української компанії з родини «Трансбункера» — «Термінал Кепітал Інвест». Вище ми вже писали, що раніше компанія називалася «Трансбункер-Південь», а її керівництво підозрюється у фінансуванні терористів «Л/ДНР» в уже згаданому кримінальному провадженні СБУ.

На офіційному порталі «Ленморнііпроект-Україна» зазначено, що російська компанія брала участь в спорудженні бункерувальної бази в порту «Південний», в будівництві витратного складу нафтопродуктів «Трансбункер-Дунай» в порту Рені, а також проводила роботи в «Одеському морському торговому порту».

Крім перерахованих вище представників російського нафтового гіганта в Одеській області, відділення «Трансбункера» має термінал з перевалки скрапленого газу та бензину і в Ренійському районі — «Термінал Дунай».

Бізнес в окупованому Криму

У Росії функціонують десятки компаній, що працюють в орбіті холдингової компанії «Трансбункер». Природно, нафтові магнати не обділили увагою і Крим. У 2007 році в Керчі було створено компанію «Трансбункер-Керч». При цьому, компанія активно продовжувала свою діяльність і після анексії півострова, у вересні 2014 року її перейменували в «Керченський Паливний Термінал». Компанія була зареєстрована в Керчі за адресою вул. Козлова 6/1, офіс 29. До речі, в цьому ж будинку значиться і якась фірма «Норма». Після перейменування компанії саме «Норма» значиться співвласником керченської дочки «Трансбункера». Нашу увагу привернув директор «Норми» Андрій Олексійович Левченко. У 2014 році він брав участь в незаконних виборах в Криму і став депутатом Ленінської муніципального району Республіки Крим від партії «Єдина Росія» Владіміра Путіна. Сторінка Андрія Левченка є і на сайті «Миротворець», де він значиться, як пособник російських окупантів.

qwe

Що ми маємо в підсумку? Найбільша російська нафтова компанія «Трансбункер», яка є основним партнером федеральних державних підприємств РФ, бере участь у великих інфраструктурних проектах на території країни-агресора і платить величезні податки в казну РФ. Понад 40 компаній, що входять до холдингу «Трансбункер», виконують державні замовлення уряду РФ на території всієї Росії. При цьому дочірні компанії «Трансбункера» вільно працюють і в Україні, зокрема в порту «Південний» в Одеській області. Російська компанія безроздільно контролює більшу частину стратегічного об’єкта, — державного порту, — на п’ятому році війни і під час воєнного стану. Після Революції Гідності в Україні усі представництва російської компанії змінили назви на нейтральні, але засновники і кінцевий бенефіціар залишився тим же самим, а представництво «Трансбункера» продовжило функціонувати в окупованому Криму і після анексії в 2014 році.

Служба безпеки України підозрює групу компаній холдингу «Трансбункер» у фінансуванні терористичних організацій «Л/ДНР». Представники компаній «Термінал Стівідорінг і К» і «Термінал кепітал інвест» проходять в одному кримінальному провадженні з одіозним втікачем екс-нардепом-сепаратистом Ігорем Марковим. Тобто, крім безпосередньої співпраці з офіційною владою РФ, представники «Трансбункера» в Україні можуть мати відношення до фінансування терористів на сході нашої країни.

Цинізм ситуації полягає в тому, що на п’ятому році війни з Росією, український порт в Одеській області надає свою інфраструктуру для діяльності групи російських компаній, тісно пов’язаних з урядом країни-агресора.

З огляду на агресію на морі з боку РФ і блокування наших судів в Керченській протоці, надання території порту та інше співробітництво з російською компанією, підозрюваною в підтримці терористичних організацій на сході країни, викликає безліч побоювань і питань до української влади.

Джерело: http://zhuliki.net

Be the first to comment on "«Трансбункер»: як російський бізнес процвітає в Україні, що воює"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**