Російські спецслужби контактували з оточенням Зеленського задовго до початку президентської гонки в Україні

ПіонерПіонер

Російські спецслужби контактують з оточенням Володимира Зеленського, починаючи з минулого року, пише український політолог Тарас Березовець на своєму акаунті в Telegram. Про це повідомляє український канал «Прямий».

Ще восени 2018 року представники російських спецслужб почали активно налагоджувати контакти з найближчим оточенням Володимира Зеленського.

Політолог стверджує, що про це повідомляють два джерела в українських державних структурах і спецслужбах.

У той час Зеленський офіційно навіть не мав наміру балотуватися на пост президента. Відомо принаймні про двох осіб з оточення Зеленського, з якими мали розмови резиденти російської розвідки.

Метою контактів було отримання дозволу на інформування про плани участі у виборчій кампанії та готовність до співпраці у випадку обрання Зеленського президентом України. Одна з осіб, з якою вели переговори росіяни, зараз займає високу позицію в системі нової влади.

Нагадаємо, український портал «Миротворець», що спеціалізується на публікації даних «осіб, які становлять загрозу безпеці держави» і документів, що стосуються безпеки України, звернувся до Ради національної безпеки і оборони України, Служби безпеки України і Верховної Ради України та закликав перевірити джерела фінансування виборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського. Експерти стверджують, що мають докази того, що у лютому 2019 року якийсь Андрій Пінчук, офіцер Федеральної служби безпеки Російської Федерації, доручив Дмитру Хавченку, котрий володіє криптовалютною біржею WEX і є бойовиком незаконних збройних формувань, періодично здійснювати операції з відмивання коштів для фінансування виборчої кампанії кандидата в президенти України Володимира Зеленського.

«Миротворець»

«Миротворець»

Загалом втручання Росії у внутрішні справи України почалося одразу після проголошення незалежності у серпні 1991 року. Україна ніколи не піддавалася очищенню від мережі агентів КГБ, і ніколи не проходила через справжню люстрацію. З перших днів незалежності агенти КГБ, які перейшли в підпорядкування ФСБ, проводили приховану гібридну війну проти України: заохочували корупцію, маніпулювали громадською думкою, підживлювали сварки і розбіжності, знищували державу, економіку та армію.

У 2013 році Путін був переконаний, що Україна незабаром впаде до його рук як зрілий плід, тому що майже всі впливові державні посади захопили агенти російських спецслужб. Для того, щоб відродити потужну імперію, Росія планувала поглинути свого західного сусіда. Проте путінська операція з окупації великої держави у Східній Європі зазнала невдачі. Мільйони людей на антиросійських демонстраціях у Києві та інших містах України наприкінці 2013 року виразно показали усьому світу, що українці не сприймають той геополітичний вибір, який їм накидають російські агенти. Путін зазнав невдачі. Повсталі скинули уряд російських маріонеток. І це стало найбільшою поразкою російських спецслужб після Помаранчевої революції.

20 лютого 2014 році роздратований Путін зважився на пряму військову інтервенцію проти України: російські війська вдерлися у Крим і на Донбас. Відтоді триває збройна агресія Росії проти України.

Однак новообраний президент України Володимир Зеленський, який говорить про мир з Росією одним голосом з кумом і клевретом Путіна Віктором Медведчуком, під прикриттям мирних переговорів може капітулювати перед Москвою і відмовитися від вступу до НАТО.

НАТО

НАТО

Наприкінці травня українські журналісти неодноразово помічали поблизу Адміністрації президента України водія мультимільйонера Віктора Пінчука, зятя другого президента України Леоніда Кучми.

Цей факт викликав хвилю критики та коментарів у соціальних мережах, оскільки під час виборчої кампанії Зеленський обіцяв прозору і відкриту політику і заявив, що відмовиться від практики укладення залаштункових договорів. У свою чергу, журналісти надіслали звернення до Зеленського та Пінчука з проханням роз’яснити, що обговорювалося на цих зустрічах і які домовленості були досягнуті.

У відповідь на суспільне невдоволення Адміністрація президента України організувала брифінг для журналістів, під час якого Володимир Зеленський оголосив, що переговори з Пінчуком стосуються повернення колишнього президента України Леоніда Кучми до групи представників України на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську.

Повернення Пінчука та Кучми до формату мирних переговорів викликає виправдані суспільні побоювання, оскільки це може призвести до укладення миру за умовами Путіна, тобто капітуляції України. Ще на початку 2017 року мультимільярдер Віктор Пінчук у статті, опублікованій у Wall Street Journal, заявив, що обрання Трампа в США і посилення популізму в Європі змушують Україну до «болісних компромісів», тому, на його думку, Україна повинна відмовитися від прагнення приєднатися до НАТО та ЄС, оголосити нейтралітет, але в той же час шукати для себе гарантій безпеки. Це саме те, чого вимагає Путін, починаючи з весни 2014 року.

Wall Street Journal

Wall Street Journal

Глава Адміністрації президента України і адвокат Коломойського Андрій Богдан відразу після висунення на високу посаду заявив, що питання укладення мирної угоди з Росією може бути предметом загальнонаціонального референдуму, тому існують обґрунтовані підозри, що під виглядом мирних угод проросійські маріонетки готують Україну до зміни зовнішньополітичного вектора та загалом до капітуляції. Суть маніпуляцій полягає в тому, що більшість українців не розуміє, що питання, котре розглядатиметься на референдумі, передбачає підпорядкування агресору, а сама капітуляція буде представлена ​​людям як «великий успіх» мирних переговорів.

«Я готовий втратити свою популярність, свої рейтинги. Я готовий втратити свою посаду, тільки щоб настав мир», — патетично заявив Зеленський під час інавгураційного виступу.

Проросійська організація Віктора Медведчука «Український вибір» протягом багатьох років опрацьовувала плани, як ошукати українське суспільство під час маніпулятивного референдуму. З приходом до влади Зеленського проросійські сили вирішили реалізувати ці ідеї. Вони хочуть зруйнувати українську самостійність за допомогою цинічних маніпуляцій громадською думкою під час виборів та референдумів.

Значна частина українського суспільства категорично відкидає таку зрадницьку політику, а лідер організації «Правий сектор» Дмитро Ярош заявив, що якщо Зеленський зрадить Україну, то він втратить не свою посаду, а життя: його повісять на дереві в центрі Києва.

Не виключено, що такий сценарій є найбільш бажаним для Кремля, тому що з часів Революції гідності в Україні Путін з маніакальною впертістю докладає всіх зусиль, щоб розпалити громадянську війну в самому серці України — в Києві. Якщо Зеленський не відмовиться від ганебних ідей про капітуляцію під виглядом мирних угод з Росією, в Україні може розпочатися справжня громадянська війна. За цих умов Путін стане переможцем при реалізації будь-якого з можливих сценаріїв.

Дмитро Ярош

Дмитро Ярош

Пріоритетом українського суспільства та міжнародного співтовариства має бути переконати новообраного президента України не піддаватися спробам обміну самостійності на мир. Якщо це вдасться, то можна буде уникнути початку справжньої громадянської війни на сході європейського континенту.

Реалізація сценарію Кремля йде повним ходом. Згідно з поінформованими джерелами, для цього Росія виділила величезні ресурси. Аналіз останніх подій показує, що графік реалізації спецоперації «Проросійська Україна» ретельно виконується.

Допомагаючи Росії у проведенні підривної діяльності проти України, Віктор Медведчук закликав до створення так званого автономного регіону Донбас і запропонував прямі переговори з керівниками самопроголошених сепаратистських республік, які фактично є російськими маріонетками, з метою замороження конфлікту на Донбасі. Він також заявив, що ці терористи погоджуються залишитися частиною України на федераційній основі. Медведчук зазначив: «Передбачається, що [в регіоні] буде діяти місцева влада — парламент, уряд та інші, які будуть керувати на Донбасі».

Цікаво, що Ігор Коломойський, олігарх, «сірий кардинал» в оточенні Зеленського, розмовляє з Медведчуком і Кремлем в однин голос. В інтерв’ю для Соні Кошкіної, головного редактора порталу LB.ua, він чітко заявив, що Путін не має впливу на Донбасі, а Україна повинна безпосередньо вести переговори з маріонетками Кремля в самопроголошених республіках.

Медведчук

Медведчук

Андрій Портнов, адвокат Януковича, який повернувся з Відня та нині підтримує Володимира Зеленського, запропонував придушити усіма можливими методами — у тому числі з використанням фізичного насильства та порушення кримінальних справ — діяльність прихильників  цілісної та унітарної України.

Добре поінформовані джерела стверджують, що Кремль виділив 500 мільйонів доларів на проект «Проросійська Україна» і готовий підкупити ключових гравців української політичної сцени до парламентських виборів. Згідно з планом Кремля, політики та активісти, які залишаються непідкупними, будуть упокорюватися за допомогою насильства або порушення проти них кримінальних справ.

Якщо Кремлю та його маріонеткам вдасться реалізувати свій сценарій в Україні, це призведе до великої геополітичної катастрофи в Європі і загрожуватиме цілій західній цивілізації, перш за все вплине на безпеку країн Центральної та Східної Європи, а особливо постсовєтських держав.

Олесь Рахманний

Be the first to comment on "Російські спецслужби контактували з оточенням Зеленського задовго до початку президентської гонки в Україні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**