Розкішна єпархія, або що утримує церковних ієрархів в лоні РПЦ

КірілКіріл

Останні півроку інформаційний простір України наповнився новими і незрозумілими для простого світського жителя країни термінами. На телебаченні, в газетах, на новинних сайтах, аналітичних інформресурсах, блогах і соціальних мережах набули широкого поширення такі слова як «томос», «автокефалія», «помісна церква» і їх похідні. Церковна тематика не залишила байдужими навіть далеких від релігії атеїстів і послідовних матеріалістів. Усі обговорюють ініціативу президента Порошенка зі створення в Україні своєї незалежної, помісної православної церкви, що має уособити ще й повну «духовну незалежність» нашої держави від агресивного сусіда.

Очевидно, що на п’ятому році війни з Росією це питання назріло саме по собі і містить чітку та безкомпромісну ідею реалізації дорожньої карти щодо забезпечення інтересів жителів України у всіх сферах життєдіяльності.

На жаль, ця ідея, яку безумовно підтримує переважна більшість жителів країни, має і своїх противників. Причому очікувано ними стали деякі (але далеко не всі, як стверджують РосЗМІ) ієрархи Української православної церкви, що знаходиться у фактичному управлінні Московського патріархату, тобто висловлюючись комерційною мовою — дочірньому підприємстві Російської православної церкви, патріархом якої є одіозний українофоб Кіріл Гундяєв.

Розібравшись в хитросплетіннях церковного служіння на прикладі Одеської та Балтсько-Ананівської єпархій УПЦ МП, які територіально охоплюють адміністративні кордони Одеської області, нам вдалося чітко усвідомити, що далеко не бажання зберегти «єдність канонічної церкви» рухає главами цих церковних структур, про що йтиметься далі…

Отже поголос про розкішний спосіб життя керівників цих єпархій ходить давно і це відомо, напевно, кожному одеситу, проте в розпорядженні редакції з’явилися конкретні факти.

Варто зазначити, що глави єпархій: Одеської — Агафангел (в миру Олексій Саввін), Балтської — Алексій (Сергій Гроха) займають найвищі пости в церковній ієрархії, служачи в сані митрополитів. Ця, кажучи світською мовою, посада належить до так званого чорного духовенства, або чорного чернецтва, що накладає суворі зобов’язання, серед яких одним з основних є обітниця ненаживання майна. По суті, це відмова ченця від усілякої земної власності, тобто добровільна вбогість!

Однак документальні матеріали, які ми отримали, говорять про інше трактуванні чернечих обітниць цими митрополитами.

Отже, згідно з даними державних реєстрів, митрополит Агафангел є офіційним (!) власником елітної нерухомості в місті Одесі та бази відпочинку в курортній Грибівці, на березі Чорного моря. Серед них квартира в житловому комплексі «Французький» на оспіваному Французькому бульварі, в будинку номер 22, площею понад 110 квадратів, де ціна за метр становить понад 1500 доларів,

re

nb

cx

а також трикімнатна квартира у Київському районі на проспекті Академіка Глушка, 11-А.

,l

asd

Елітний котедж біля моря в передмісті Одеси розташований по цій вулиці

,mn

Причому зовсім не в цих «скромних» келіях «з огляду на нужду» мешкає владика, а у власній резиденції на території Свято-Успенського чоловічого монастиря в провулку Монастирському в Одесі, розміри і розкішне оздоблення якої вражає українця, призвичаєного до сучасної архітектурної вишуканості.

km

sw

jnb

nbv

asdd

Утім не тільки потягом до нерухомості відзначається Агафангел. Митрополит виявився цінителем закордонного автопрому. Крім значного чималого єпархіального автопарку, фактичним власником якого він є, на громадянина Олексія Саввіна офіційно зареєстровано чотири автомобілі престижних марок: Лексус GS300, держномер 55532ОЕ; Мерседес S600, держномер 55510 ВІД; Ауді А8, держномер ВН 0007 ГО; Мерседес S550, держномер ВН 0001 СТ, сукупна вартість яких перевищує п’ять мільйонів гривень.

gb

lkj

asdv

mnb

Подбав владика і про більш пізній час, спорудивши за життя на території монастирського кладовища чималу усипальницю, оброблену італійським мармуром, мозаїкою, тематичними вітражами і увінчану золотоглавими куполами.

aq

de

mn

,m

Такого не міг дозволити собі жоден з попередників Агафангела…

nbv

zaq

Відносно юний митрополит Алексій поки не має розкішної резиденції на Фонтані біля моря, але несе постриг в двох величезних квартирах, офіційно оформлених на нього і розташованих в Одесі на вулицях Маршала Говорова, 1/2

cx

,mnc

і Сергія Варламова, 20 Б, вартість квадратного метра в яких варіюється в межах 1000 доларів.

vfd

mnb

Сергію Гроху офіційно належать два елітних автомобіля: Лексус LХ 570, держномер ВН 0079 ВР і Фольксваген Транспортер, держномер ВН 0073 ЕВ.

sdf

kmn

Таким чином, очевидно, що ключовим фактором, який стримує окремих ієрархів від підтримки ідеї створення істинно незалежної української церкви, є страх. Страх втратити вкрай зайві для ченця земні блага. Адже невідомо, чи збережуть вони свої місця при новій Церкві, фактично не маючи підтримки серед нижчого за ієрархією духовенства, у багатьох ієрархів якого такий стан справ, як-то кажуть, «накипів».

Логіка поведінки надмірно спокушеного священнослужителя, очевидно, нічим не відрізняється від жадібного грішника.

antikor.1gorod.info

Be the first to comment on "Розкішна єпархія, або що утримує церковних ієрархів в лоні РПЦ"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**