Папа Франциск знову фантазує: «Мігранти завжди приносять багатство!»

ВатиканВатикан

У минулі вихідні Папа Франциск продовжив свій імміграційний хрестовий похід, проголошуючи, що мігранти приносять з собою багатство багатокультурного та багатоетнічного світу.

«Подякуймо Богові за багатоетнічне та мультикультурне суспільство», — сказав Папа студентам і викладачам школи Сан-Карло в Мілані, які зібрались у суботу у Ватикані, «тому що діалог між культурами, окремими особами та етнічними групами є багатством».

«Ми не повинні боятися води життя, цієї багатонаціональності, цього мультикультуралізму, — сказав Франциск. — І тут я торкаюся болючої теми: не бійтеся мігрантів! Мігранти — це ті, хто завжди приносить нам багатство. Європу створили мігранти! Варвари, кельти. Усі вони прийшли з півночі і принесли з собою свої культури. Таким чином Європа зростала на контрасті культур».

Під час свого імпровізованого спічу Папа, здавалося, продовжив дискусію минулого тижня, коли він розкритикував президента США Дональда Трампа та його плани побудувати прикордонний мур. На запитання репортера, що він думає про мур Трампа, Папа попередив, що «будівничі мурів, будь-то з колючого дроту або цегли, стануть в’язнями стін, які вони будують. Це історія».

Франциск у римській синагозі

Франциск у римській синагозі

Нам потрібні мости і «ми відчуваємо біль, коли бачимо людей, які воліють будувати мури», — сказав він.

Продовжуючи в тому ж дусі, Папа попросив вчителів і школярів остерігатися тих, хто зводить мури.

«Сьогодні є спокуса зробити культуру мурів, звести мури, мури в серці, мури на землі, щоб запобігти зустрічі з іншими культурами, з іншими людьми, — сказав Папа. — А той, хто будує мур, опиниться як раб у стінах, які він збудував, без кругозору. Тому що йому не вистачає цієї іншості».

Звертаючись до гіпотетичного питання про те, чи слід приймати всіх мігрантів, Папа сказав, що передусім треба зберегти відкрите серце.

«Якщо у мене є расистське серце, я повинен зрозуміти чому і змінитися, — сказав Франциск. — Мігрантів необхідно приймати, супроводжувати, інтегрувати. Нехай вони приймають наші цінності, а ми прийматимемо їхні. Таким чином відбудеться обмін цінностями».

«Це краса людської щедрості, — підсумував він. — Ми стаємо багатшими, вітаючи інших. Багатшими в культурі, багатшими в зростанні. А будівництво мурів є марним».

Мігранти

Мігранти

Нам потрібна «відкрита культура, яка дозволяє нам дивитися на іноземця, мігранта, члена іншої культури, як на суб’єкта, якого варто слухати, брати до уваги і цінувати», — сказав він.

Трохи статистики. Тільки кожен п’ятий біженець (з тих, хто може працювати), який прибув до Німеччини, починаючи з 2015 року, на сьогодні є платником податків. Тобто він має робоче місце і здійснює виплати до фондів соціального страхування. Ще деякі мають роботу, з якої виплати не здійснюються. Проте навіть з їх урахуванням загальна частка працевлаштованих мігрантів сягає лише 25%. Решта живе за рахунок державної допомоги. Чим вони займаються? Згідно з Папою Франциском, несуть свою культуру у німецькі маси.

Один з високопоставлених римо-католицьких кардиналів заявив на цьому тижні, що Церква ризикує перетворитися на ще одну неурядову організацію, якщо вона зосередиться на «горизонтальних» питаннях, таких як імміграція та екологія, а не на проповідувані христової віри.

«Деякі католицькі лідери закликають Церкву не говорити про Бога, а заглибитися з головою у соціальні проблеми, такі як: міграція, екологія, діалог культур; боротьба з бідністю, за справедливість і мир», — сказав гвінейський кардинал Роберт Сара в інтерв’ю виданню «La Nef».

Хоча всі ці проблеми, безумовно, важливі, «така Церква нікого не за цікавить», — сказав Сара, який очолює літургійний кабінет Ватикану.

«La Nef»

«La Nef»

«Церква цікава тільки тим, що вона дозволяє нам зустріти Ісуса, — продовжує кардинал. — Сакральна місія Церкви полягає в тому, щоб передати нам Одкровення. Коли Церква перевантажена людськими структурами, вона перешкоджає світлу Бога, що сяє в ній і проходить через неї».

Хоча кардинал так і не згадав ім’я Франциска, низка спостерігачів у соціальних мережах сприйняли його слова як звинувачення на адресу нинішнього Папи, який приділяє величезну увагу соціальним проблемам, що підкреслив Сара.

«Криза Церкви — це передусім криза віри. Деякі хочуть, щоб Церква була людською і горизонтальною структурою; вони хочуть, щоб вона говорила мовою ЗМІ. Вони хочуть зробити її популярною у мирському сенсі цього слова, — зазначив кардинал у своєму інтерв’ю. — Ми схильні думати, що наші дії та наші ідеї врятують Церкву. Було б краще дозволити їй самій врятувати себе».

Сара також припускає, що світ знаходиться під пресингом «жорстокого атеїзму», який зачіпає кожного, включаючи і тих, хто перебуває в лоні Церкви.

«Він пронизує все, навіть наш церковний дискурс. Він полягає в тому, щоб дозволити радикальним язичницьким та мирським способам мислення або життя співіснували поруч з вірою. І ми цілком задоволені цим неприродним співжиттям! Це показує, що наша віра стала слабкою та непослідовною!».

«PiS»

«PiS»

«Перша реформа, яка нам потрібна, — в наших серцях. Ми не повинні більше йти на компроміс з брехнею. Віра — це і скарб, який ми повинні захищати, і влада, яка дозволить нам її захистити», — сказав він.

Крім любові до мігрантів, Папа Франциск відомий як критик зростаючого націоналістичного руху в Європі. У січні понтифік порівняв виникнення націоналістичних рухів з часами Третього рейху та попередив дипломатів, що «популізм поступово послаблюватиме багатосторонню систему».

Місяць тому державний секретар Ватикану Кардинал П’єтро Паролін порадив польським єпископам триматися поближче до Папи, щоб уникнути «експлуатації з боку певних націоналістичних сил».

Він похвалив традиційну близькість польської церкви до Риму, розповідаючи єпископам, що якщо вони «слідуватимуть шляхом Папи», то їм буде гарантовано їхнє майбутнє.

«Єдність з Папою гарантує свободу перед світовими державами і окремими групами інтересів, — сказав кардинал Паролін. — Це гарантує відкритість до вселенської Церкви, а також повну соборність, уникнення небезпеки закритості або експлуатації з боку націоналістичних сил».

Маттео Сальвіні

Маттео Сальвіні

У 2015 році права партія «Право і справедливість» (PiS) виграла національні вибори в Польщі, після чого здобула перемогу на місцевих виборах по всій країні в 2018 році, одержавши 254 місць у регіональних радах.

У січні цього року віце-прем’єр-міністр Італії Маттео Сальвіні зустрівся з лідерами польського уряду з метою формування «нової європейської весни» для протидії «французько-німецькій осі» в Європі.

«Я хотів би, щоб виник спільний альянс тих, хто хоче врятувати Європу», — сказав Сальвіні у Варшаві.

Під час зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, міністром внутрішніх справ Йоахімом Брудзінським та головою правлячої партії «PiS» Ярославом Качинським, Сальвіні заявив про своє прагнення створити парламентський альянс напередодні виборів до Європейського парламенту ЄС у травні, щоб протистояти глобалістському порядку денному Брюсселя, Берліна і Парижа.

Станіслав Іщенко

Be the first to comment on "Папа Франциск знову фантазує: «Мігранти завжди приносять багатство!»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**