Нацрада вже п’ять місяців не може покарати телеканали Галантерніка за ксенофобію

179606

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення не може підвести підсумки позапланових перевірок одеських телеканалів А1 (ТОВ «ТРК «Андсер») і Gnews (ТОВ «ТРК Міський телеканал») зі сфери впливу місцевого забудовника Володимира Галантерніка. Мовників перевіряли через трансляцію передач, що мають ознаки розпалювання національної ворожнечі та ксенофобії по відношенню до одеського забудовника сирійського походження Аднана Ківана, з яким у Галантерніка бізнес-конфлікт. Питання підведення підсумків перевірок то переноситься, то зникає з порядку денного засідань.

 

Регулятор готувався розглянути результати перевірки на засіданні 19 липня, але переніс на 26-е, отримавши лист представників каналів про те, що вони не зможуть приїхати на засідання. За словами члена Нацради Сергія Костинського, представники телеканалів приїжджали в червні, коли засідання регулятора зривалися, тому він запропонував перенести питання на засідання 26 липня. Але в порядку денному засідання 26 липня питань не виявилося. Немає їх і в порядку денному завтрашнього засідання — останнього перед тритижневою відпусткою членів Нацради. У тексті проекту рішення від 19 липня було зазначено, що телеканали одержать штраф в розмірі 25% ліцензійного збору.

 

Скандальна програма про діяльність Аднана Ківана транслювалася в ефірі А1 і Gnews ще 19 і 24 вересня минулого року без назви та інформації про автора і виробника. На думку одеської громадської організації «Миру і добра», цей контент розпалює національну і релігійну ворожнечу, має ознаки ксенофобії. Скаргу на телеканали регулятор отримав ще 27 вересня минулого року. Перевірка була призначена тільки через півроку — 22 лютого. Тепер, схоже, доведеться ще півроку чекати, щоб регулятор покарав канали згідно із законом.

 

Нагадаємо, в березні Нацрада продовжила ліцензію Gnews на кабельне мовлення (єдина ліцензія каналу), незважаючи на те, що він проходив перевірку. Проте непогашене попередження дозволило б регулятору не продовжувати ліцензію. При цьому під час червневого конфлікту між членами Нацради президентська четвірка регулятора вказувала на нелогічність продовження ліцензій (зокрема, цифрової ліцензії «1 + 1») без підведення підсумків перевірок, за якими загрожувала санкція, не вказуючи, що на практиці у Нацради вже був випадок продовження ліцензії до розгляду результатів перевірки.

 

Навіть цікаво, чи встигне Нацрада розглянути результати перевірки до річниці з дня порушення.

 

mediananny.com

(На українську мову переклав Ярослав Вербицький)

Be the first to comment on "Нацрада вже п’ять місяців не може покарати телеканали Галантерніка за ксенофобію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**