Кремль робить ставку на імпічмент Трампа?

«Кремлівські державники»«Кремлівські державники»

У Сполучених Штатах вибухнув черговий скандал. На цей раз його спричинила зустріч сина чинного президента, також Дональда, з російським адвокатом Наталією Весельницькою. Як стверджує в коментарі виданню «Московскій комсомолєц» Фьодор Лук’янов, експерт-американист і голова Ради із зовнішньої і оборонної політики РФ, суть скандалу полягає в тому, що в Америці дуже погано сприймається використання в ході виборчих кампаній інформації, одержаної з іноземних джерел. І це має відношення до зустрічі, яка в червні минулого року відбулася в Trump Tower. Весельницька пообіцяла, що передасть Трампу-молодшому документи, які компрометують Гілларі Клінтон. Жодного компромату вона при собі не мала, але, за словами Лук’янова, новий скандал може бути на руку прихильникам імпічменту для президента США, ймовірність якого він оцінює 50 на 50. Цікавим є не те, що зустріч відбулася, а те, що про неї стало відомо після гамбурзької розмови Путіна з Трампом. Цілком ймовірно, що ми маємо справу з контрольованим витоком інформації.

«Московскій комсомолєц»

«Московскій комсомолєц»

Хто ж така Наталія Весельницька? З інформації, яку можна знайти в російських ЗМІ, виливає, що ця 42-річна жінка є адвокатом та практикує в Московській області, де мешкає в будинку площею 700 кв. метрів, побудованому в одному з «гетто» для багатих «нових росіян». Адвокатською практикою вона займається з 2007 року, раніше працювала в одному з російських комерційних банків, а до цього в прокуратурі. Її ділові партнери, клієнти та друзі також походять з Підмосков’я, і при цьому пов’язані з транспортними (залізничними) компаніями. До цього кола належить, зокрема, Алєксандр Мітусов — колишній заступник прокурора, а потім, після переходу на роботу в урядові структури, заступник міністра транспорту Московської області. Мітусов на даний час є віце-президентом транспортної компанії SG-Trans, яка, в свою чергу, є основним стратегічним партнером структури, контрольованої Геннадієм Тимченком («Трансойл»). Тимченко, який тісно пов’язаний з Кремлем, був співвласником Gunvor — однієї з найбільших в світі компаній, що торгує нафтою. Напередодні публікації списку російських бізнесменів, котрі підпали під санкції США за окупацію Криму, в якому він перебував, Мітусов продав всі свої акції шведському партнеру. У той час коли він працював в підмосковній адміністрації, його безпосереднім керівником був Пьотр Кацив, який в 2014 році був призначений заступником директора «Російських залізниць» (рос. РЖД). Це — держава в державі, відома своїми нескінченними фінансовими аферами. Варто нагадати, що під час скандалу через «відмивання», за посередництвом молдавських банків, понад $20 млрд, що походять з невідомих джерел, засвітилися люди, пов’язані з РЖД.

Наталя Весельницька

Наталя Весельницька

Кацив має сина, теж Петра, ​​молодого бізнесмена, який володіє фірмою Prevezon Holdings. Ця компанія була звинувачена американською владою в тому, що брала участь в переведенні, «відмиванні» та інвестуванні в нерухомість, розташовану на території Сполучених Штатів, частини коштів, вкрадених по так званій справі Магнітського. Американці заморозили активи Кацива і почали розслідування. Його уповноваженим і захисником в американських судах була та сама Весельницька. Цікаво те, що не маючи права на ведення адвокатської практики на території Сполучених Штатів, або навіть дійсної візи, вона отримала згоду Генерального прокурора США (при адміністрації Обами), щоб прибути в США і діяти від імені свого клієнта. Згідно із законодавством, кошти на її перебування і роботу виділив Департамент юстиції США, чиновники якого були здивовані кількістю рахунків, поданих до оплати Весельницькою. Це були не тільки рахунки з готелів по $1000  за ніч, але також з дорогих ресторанів, в яких проходили «наради». Зрештою, американські платники податків мусили покрити витрати Весельницької в сумі $50 000, після чого чиновники ввічливо повідомили адвокату з Росії, що нові рахунки, якщо вона їх надасть, оплачуватися не будуть.

У справі Кацива-молодшого Весельницькій вдалося порозумітися з американською прокуратурою. У травні було оголошено, що Кацив повинен заплатити $5,8 млн в казну США, після чого розслідування буде завершене, а його активи розморозять. Крім того, Сполучені Штати звернулися до всіх країн, які були офіційно запрошені допомогти в слідстві щодо ділової активності Prevzon Holdings, із заявою, що розслідування стосовно Петра Кацива завершено. У Росії таке судове рішення сприйняли як великий успіх, оскільки вперше в історії вдалося припинити розслідування проти російського бізнесмена на прийнятних для нього умовах. Представники американської прокуратури також залишилися задоволені, бо сума, яка буде виплачена втричі перевищує розмір «відмитих» коштів і більш ніж в десять раз — інвестованих в нерухомість на території США.

Пьотр Кацив-старший

Пьотр Кацив-старший

Американська пригода не була першою в бізнес-діяльності Кацива-молодшого. Як пише на шпальтах видання «Новая газєта» Юлія Латиніна, раніше, в 2005 році, ізраїльський уряд конфіскував $5 млн в однієї з компаній Кацива, звинувативши його у «відмиванні» грошей, а в 2012 році аналогічний захід (заморожено $7 млн) було вжито в Швейцарії. При цьому зрозуміло, що Кацив-молодший не веде свою діяльність без відома або всупереч волі батька. Невдовзі після заморожування коштів в американських банках Кацив-молодший запропонував, як козир, що організує зустріч свого батька з представниками американських служб, в ході якої «можна буде дізнатися багато цікавого».

Тепер з’ясовується, що Весельницька, десятки разів на рік відвідуючи Сполучені Штати, займалася не тільки захистом свого клієнта, її головна мета полягала в тому, щоб ініціювати кампанію проти Біла Браудера — засновника і одного з основних акціонерів фонду Hermitage, який останні роки присвятив розкриттю участі російської влади у кримінально-корупційних махінаціях. Браудер, який є більмом в оці Кремля, доводить, що російська влада стоїть за вбивством в тюрмі Сєргєя Магнітського, який розкрив крадіжку грошей з бюджету, здійснену групою, контрольованою російськими силовиками.

Уся кампанія з дискредитації Браудера полягала у звинуваченні, що він буцімто був одним з організаторів «крадіжки століття», чи розкрадання понад $4,8 млрд, отриманих Росією від МВФ в 1998 році. І це нібито прагнув з’ясувати Магнітський, а тому був убитий в ув’язненні. Захист Кацива, тобто адвокат Весельницька, використовувала в своїй кампанії свідчення журналіста Лур’є, який сидів з Магнітським в одній камері і нібито почув від нього ці одкровення. До речі, перш ніж давати свідчення американському суду, колишній журналіст обвинуватив відомого московського адвоката Марка Фейгіна в участі в оборудці.

МВФ

МВФ

Не підлягає сумніву, що адвокат Весельницька брала участь в організованій, підготовленій і продуманій кампанії з дезінформації, метою якої була компрометація незручних для Кремля людей. Зустріч з Трампом-молодшим в червні 2016 року для неї організував менеджер популярного російського співака Еміна Агаларова, батько якого є добре відомим в Росії (особливо активним в Москві та Підмосков’ї) девелопером в сфері будівництва. Араз Агаларов (батько Еміна) познайомився з Трампом-старшим в Москві в 2013 році, коли вони обидва були членами журі на конкурсі краси.

Під час своїх понад двадцяти візитів до США Весельницька також брала участь в засіданнях комітету Сенату з іноземних справ, зустрічалася з республіканськими конгресменами, відомими своїми проросійськими симпатіями, брала участь в публічній демонстрації наклепницького фільму, присвяченого Браудерові. Одним словом її діяльність не обмежувалась захистом Кацива. У зв’язку з цим, як стверджує журналістка Латиніна, треба розглядати її зустріч з Трампом-молодшим. І немає нічого дивного в тому, що в ній брав участь та мав відношення до її організації громадянин РФ та США Ринат Ахметшин, якого ЗМІ звинувачували у зв’язках ще з совєтською розвідкою.

Латиніна вважає, що в Росії ще жива традиція Хлестакова, згідно з якою завжди є надлишок самозваних лобістів, котрі, як наприклад Весельницька, непогано влаштувалися, їздять до США, а потім розповідають небилиці про свої впливи і про те, що вони зуміли зробити корисного  для Кремля, тягнуть гроші, переконуючи московських стратегів в тому, що вони нібито можуть контролювати ситуацію в Вашингтоні. І власне тому перемогу Трампа в Кремлі мали відзначати шампанським.

«Нью-Йорк Таймс»

«Нью-Йорк Таймс»

Варто зазначити, що «одкровення» «Нью-Йорк Таймс» про розмову Трампа-молодшого з Весельницькою спливли після гамбурзької зустрічі Путін-Трамп, під час якої американський президент влаштував російському, як той сам визнав, справжній допит в справі російських хакерів.

Тарас Осадчий

Be the first to comment on "Кремль робить ставку на імпічмент Трампа?"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**